Prostějov a okolí.
Bydlení se spoustou možností

Město Prostějov leží na Jižní Moravě na okraji úrodné oblasti Haná a je známé svým oděvním průmyslem. Také je rodištěm básníka Jiřího Wolkera. Bytové domy Trávníky leží na okraji města, svou polohou nabízí perfektní kombinaci žití v přírodě nedaleko městského pohodlí.


 
Dopravní infrastruktura

Dopravní infrastruktura

Nemusíte všude jezdit autem. V bezprostřední blízkosti se nachází zastávka MHD, odkud se přímo dostanete do centra města nebo na nádraží.

Město Prostějov leží strategicky i z hlediska dostupnosti do velkých měst. Olomouc je vzdálená 15 kilometrů a do Brna to je pouze 45 kilometrů. 


 
Občanská vybavenost

Občanská vybavenost

Město Prostějov má přes 40 000 obyvatel, proto je zde záruka dokonalé občanské vybavenosti.
Pokud máte rodinu, využijete pro děti některou ze školek nebo škol.

Pro ty, kteří preferují všechny nákupy na jednom místě jsou v Prostějově k dispozici velká obchodní centra a spousta supermarketů. Pro romantické duše vyhledávající spíše menší obchůdky bude splněným snem návštěva historického centra města. 

Za zmínku taktéž stojí sportovní areály u škol, které jsou volně přístupné veřejnosti. 


 
Relax a zábava

Relax a zábava

Prostějov je rájem cyklostezek. Město křižuje několik cyklistických tras. Jednou z nich je světově známá Jantarová stezka, která patří k oblíbeným dálkovým trasám. Začíná v polském Gdaňsku, pokračuje 121 km přes Českou republiku, Rakousko až do Chorvatska. Její celková délka činí 1 930 km.

K procházkám s domácím mazlíčkem, rodinou nebo přáteli přímo vybízí nedaleký lesopark Hloučela, který je určený nejen k odpočinku, ale i přírodnímu vzdělávání. V plánech radnice je také vybudování stezky pro milovníky in-line bruslení.

Nejen v létě stojí za zmínku návštěva přehradní nádrže Plumlov, jejíž okolí je vyhledávanou rekreační oblastí. Pro nadšené plavce a milovníky vody je v Prostějově během letních měsíců připravený Aquapark Koupelky. 

Historické centrum města bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou a nabízí bezpočet kaváren a restaurací.