Solární systémy v našich službách

30. 8. 2022

Za nízkoenergetickým konceptem našich bytů stojí hlavně fototermické sluneční kolektory. Co to vlastně je a k čemu nám slouží?

Solární systémy v našich službách

Skutečným krokem k ekologii dneška jsou právě fototermické sluneční kolektory. Ty se montují na střechy budov a slouží k přípravě teplé vody a přitápění. Jak již sám jejich název napovídá, energie pro ohřev se získává ze slunce a díky tomu nám tyto kolektory dokáží přinést výraznou úsporu nákladů. Termické panely využívají k přeměně slunečního světla na teplo různé nemrznoucí směsi. Jsou vyrobené v tmavém odstínu, aby pohlcovaly co největší množství světla. 

 

Účinnost solárních kolektorů závisí na aktuálních meteorologických podmínkách. Fototermické sluneční kolektory, které plánujeme umístit na našich bytových domech jsou od společnosti Reflex CZ, s.r.o. Jedná se o inovovanou řadu solárních kolektorů vyrobených unikátním způsobem celoobvodovým zalisováním absorbéru na sběrač pro maximální přenos tepla. Díky absenci svarů mají dlouhou životnost. Vyrábí se ve svislém i vodorovném provedení, proto můžeme využít maximálního obsazení plochy na střechách. 

 

Další výraznou úsporu nákladů spojených s provozem své domácnosti obyvatelům přinesou například úsporná LED svítidla ve společných prostorách, plastová okna s výbornými parametry a v neposlední řadě  osazení kvalitními německými termostatickými hlavicemi HEIMEIER.

Starší článek
Následující článek